انواع کابل به قیمت عمده

کابل پروفی باس

کابل پروفی باس

کابل پروفی باس قوی‌ترین کابل برای انتقال داده در سیستم اتوماسیون کامپیوتری است. با استفاده از این کابل‌ها فرآیند انتقال داده در بین حسگر‌ها، محرک‌ها و کنترل‌کننده‌ها به شکل یک سیستم کامل در‌می‌آید. پروفی باس یکی از دو تکنولوژی موجود در سازمان PI است که از استاندارد IEC 61158 پیروی می‌کند. محدوده استفاده از کابل پروفیباس به سیستم پشتیبانی بستگی دارد. از این کابل‌ها می‌توان برای اتصال 126 دستگاه در یک سیستم استفاده کرد.

استعلام قیمت انواع کابل پروفی باس

کابل پروفی باس را به قیمت کارخانه بخرید

کاربرد کابل پروفی باس چیست؟

کابل پروفی باس از تکنولوژی فیلدباس پیروی می‌کند. به‌طور‌کلی، واژه باس مربوط به خطوط ارتباطی بین پلنت‌های مختلف برای انتقال داده می‌شود. کابل پروفی باس یک سیستم master-slave است که با کمک یک حلقه توکن اتصال به چند مستر را امکان‌پذیر می‌کند. عضو Master وظیفه کنترل فرآیند‌ها را برعهده داشته و هر Slave برای انجام کاری منحصر‌به‌فرد به سیستم اضافه می‌شود. پروفی‌پاس متناسب با نوع آن وظیفه اتصال عضو مستر به slave‌های مختلف را با بالاترین سرعت انتقال داده بر‌عهده دارد.

انواع کابل پروفی باس و وظیفه آن‌ها در سیستم

کابل پروفی باس به دو نوع DP و PA تقسیم می‌شود. هر یک از این کابل‌ها متناسب با هدفی خاص طراحی شده‌اند و وظیفه‌ای مشخص در سیستم اتوماسیون صنعتی و کامپیوتری را به‌عهده دارند:
 
  • کابل پروفی باس DP: عملکرد این کابل در سیستم اتوماسیون عمومی‌تر است. Profibus DP به‌منظور برقراری ارتباطات حساس مبتنی بر زمان بین پروسه اتوماسیون و لوازم جانبی توزیع‌شده در سیستم طراحی شده‌اند.
  • کابل پروفی باس PA: پروفیباس PA برای اتصال سیستم کنترل به اپلیکیشن‌های به‌کار‌رفته در سیستم اتوماسیون استفاده می‌شود.
 
این کابل‌ها مطابق با تکنولوژی فیلدباس اروپا و با استاندارد EN 50170 تولید می‌شوند که سرعت انتقال داده‌ آن‌ها تا 12 مگابیت بر ثانیه می‌رسد.

مزایای استفاده از کابل پروفی باس؛ انتقال داده‌ای امن و اختصاصی

با اختراع کابل‌های پروفی باس، انقلابی در تکنولوژی فیلدباس سیستم‌های اتوماسیون صنعتی و تمام دیجیتال رخ داد. استفاده از این کابل‌ها به ارتباطی دو طرفه و انتقال داده ایمن منجر می‌شود. سایر مزایای استفاده از کابل پروفی باس شامل موارد زیر است:
 
  • سهولت در اجرا و کاهش سیم‌کشی
  • ارتباط بیش از ۱۰۰ دستگاه با یکدیگر
  • بدون نیاز به کالیبراسیون ۴ تا ۲۰ میلی‌آمپر
  • امکان دسترسی به تنظیمات به‌صورت دیجیتال در اتاق کنترل
  • عیب‌یابی آسان و سریع
 
علاوه‌بر موارد گفته‌شده، کابل‌های پروفی‌باس در دو سیستم دیجیتال و آنالوگ قابل استفاده است و اپلیکیشن‌های مختلف با آن سازگار هستند.

طول کابل پروفی باس چقدر است؟

طول کابل پروفی باس بستگی به نیاز شما در سیستم اتوماسیون دارد. به‌طور‌کلی طول این کابل‌ها در بازار جهانی از استاندارد خاصی پیروی می‌کند. ولی عاملی که باعث تمایز بین کابل‌های پروفی باس می‌شود، سرعت انتقال داده است. به‌طور‌کلی، طول استاندارد پروفی‌باس معادل 1200 متر تعیین شده. سرعت انتقال داده این کابل‌ها معادل 9.6، 45.45 ،19.2 کیلوبیت بر ثانیه است.

قیمت کابل پروفی باس به چه عواملی بستگی دارد؟

پرفروش‌ترین کابل پروفی باس با کد 6XV18300EH10 در بازار ایران وجود دارد. قیمت این نوع کابل پروفی باس بر‌اساس کشور سازنده تعیین می‌شود. کشور‌های آلمان، ترکیه و چین از تولید‌کنندگان کابل پروفی‌باس در دنیا محسوب می‌شوند که کابل پروفی باس زیمنس آلمان از بالاترین کیفیت برخوردار است.

اوربیتال صنعت؛ عرضه‌کننده با‌کیفیت‌ترین کابل پروفی باس در سیستم اتوماسیون

اوربیتال صنعت با راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خود امکان دسترسی به کابل‌های مختلف با بالاترین کیفیت را برای همه متقاضیان در سراسر ایران فراهم کرده است. شما می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری از طریق سایت اوربیتال صنعت خرید خود را تکمیل کرده و انواع کابل پروفی باس را برای سیستم‌های اتوماسیون فراهم کنید. علاوه‌بر این، ارتباط با کارشناسان ما از طریق شماره تماس 33118688-021 امکان‌پذیر خواهد بود.