انواع کابل به قیمت عمده

بهترین کابل شبکه چیست و چه انواعی دارد؟

بهترین کابل شبکه

بهترین کابل شبکه

در دنیای امروز که همه چیز به سرعت و با دقت تمام در حال انجام است، وجود کابل های شبکه ای برای Wi-Fi از اهمیت زیادی برخوردار است. بهترین کابل شبکه که در واقع به کابل های اترنت نیز معروف هستند، به دلیل فناوری های پیشرفته ای که دارند می توانند با سرعت بیشتری ارتباط را با شبکه برقرار سازند. از آنجایی که این کابل ها طرفداران زیادی هم دارند پس قیمت گذاری که برایشان در نظر گرفته می شود بر اساس جنس و همچنین متری است که انتخاب می شود.

اگر می خواهید که محیطی که در آن قرار دارید مانند خانه، شرکت و یا حتی محل کار خود را اصولی کابل کشی کنید باید از بهترین کابل شبکه استفاده کنید. حال باید با برخی از ویژگی های مطرح در این کابل ها آشنا باشید. در این مقاله قصد داریم تا در مورد مقایسه انواع کابل شبکه، ویژگی های آن ها بر اساس برند و بهترین کابل برای مودم و تلفن و تلویزیون و … صحبت کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به خوبی با این ویژگی های آشنایی پیدا کنید.

شما می توانید با کلیک بر روی لینک مقابل اطلاعات زیادی را درباره کابل شبکه به دست بیاورید. همچنین در صورت نیاز می توانید خرید انواع کابل شبکه را از اوربیتال صنعت بخواهید.

بهترین کابل شبکه

مقایسه انواع کابل

در واقع در دسته بندی کابل ها برای نامگذاری و معرفی به اسم های زیادی بر می خوریم که البته همگی آن ها مشخصه معین و یکسانی برای شناخته شدن دارند. اما از مهم ترین آن ها می توان به سه مدل زیر اشاره کرد:

 • کابل شبکه CTA5
 • کابل شبکه CTA6
 • کابل شبکه CTA7

بهترین کابل شبکه که کابل های اترنت نیز نام دارند، با دسته بندی های مختلف یعنی CAT و عددی که در پشت سر آن ها قرار دارد شناخته می شوند. همانطور که در بالا نیز مشاهده کردید عدد هم بعد از CAT برای شماره گذاری و شناساندن نوع و تفاوت گذاشته می شود. کابل هایی که عددهای بزرگ تری دارند در واقع استانداردهای جدیدتری نسبت به شناسه های روز دنیا دارند و از این رو اصطلاحا دارای سازگاری عقب رو هستند. با شناختن هر کدام از این سه کابل خیلی راحت تر می توانید بهترین کابل شبکه اترنت را پیدا کنید. حال برای این بیش تر به اهمیت این موضوع پی ببرید قصد داریم تا به مقایسه ای از این سه کابل بپردازیم.

بهترین کابل شبکه

 • کابل شبکه CAT5

کابل شبکه CAT5 که به ان کابل دسته ی 5 نیز گفته می شود یکی از قدیمی ترین نوع کابل های اترنت می باشد. طراحی این کابل به این شکل است که می تواند سرعت هایی نظیر 10 تا 100 مگابیت را بر ثانیه پشتیبانی کند. سرعت این کابل حتی در موقعی که کابل کوتاه تر می باشد می تواند به گیگابایت نیز برسد. در حال حاضر به دلیل اینکه کابل های جدیدتر و پر سرعت تری تولید شده اند، به ندرت می توان این کابل را در بازار تهیه کرد. البته هوز هم این کابل به عنوان بهترین کابل شبکه برای روترها و سوییچ ها به شمار می آید.

 • کابل شبکه CAT6

قاعدتا این کابل یک مرحله از کابل دسته 5 جلوتر است. ویژگی هایی که برای انتقال داده و تداوم برای این کابل طراحی و در نظر گرفته شده است سرعت های گیگابایتی را در نظر می گیرد. از این رو زمانی که بحث تداخل در میان است، این کابل مشخصات بهتر و به نوعی می توان گفت سخت گیرانه تری دارد. این کابل به نوعی جدید است و خیلی راحت و بدون عجله می توانید آن را از مراکز مختص بهترین کابل شبکه و کابل های اترنت تهیه کنید.

 • کابل شبکه CAT7

خب این کابل به عنوان کابل های جدید و به نوعی از تازه های بازار داغ بهترین کابل شبکه می باشد که دو قدم از کابل دسته 5 و یک قدم از کابل دسته 6 جلوتر است. این کابل یعنی CAT7 سازگاری بسیار خوبی با دیگر شبکه ها دارد. در این کابل دو رشته سیم وظیفه دارند که اطلاعات را دریافت کنند و به همراه چهار رشته سیم دیگر در واقع نقش نویزگیری از خود نشان می دهند. این کابل از پیشرفته ترین فناوری های موجود برای تهیه بهترین کابل شبکه تهیه شده است و در مسافت های طولانی حتی در طول 90 متر هم می تواند سرعتی برابر 10گیگابایت بر ثانیه داشته باشد.

بررسی کابل شبکه بر اساس برند

برای اینکه بتوانید از انتخابی که برای کابل های خود دارید اطمینان پیدا کنید، بحث برند نیز بسیار مطرح و مهم است. برای مثال اگر قصد دارید که گوشی موبایلی را خریداری کنید، ابتدا سراغ برند و سپس به بررسی تفاوت ها و معیارهای بهتر می روید. خرید بهترین کابل شبکه نیز همین است و شما باید از بین جدیدترین و بروزترین کابل ها در مقایسه با مدل های روز دنیا، مناسب ترین را برای خود انتخاب کنید. حال در این مقاله دو برند مطرح را برای بهترین کابل شبکه به شما معرفی می کنیم که می توانند دید بهتری را برای تهیه برای شما به همراه داشته باشند. این دو برند:

 • کابل شبکه لگرند
 • کابل شبکه نگزنس

نام دارند که در ادامه مفصل راجع به هرکدام صحبت خواهیم کرد.

بهترین کابل شبکه

 • بهترین کابل شبکه؛ کابل شبکه برند لگرند

کابل شبکه لگرند یا لگراند که یکی از بهترین و پرطرفدارترین کابل های شبکه به شمار می رود، به همین دلیل یعنی محبوبیت بالایی که برای این کابل وجود دارد ممکن است هر تایپ از آن دچار تقلب شود و مشتری نیز به دلیل ناآگاهی و ندانستن آن را خریداری کند. در نتیجه دچار خسارت و زیان خواهد شد که این اصلا برای کسی که می خواهد بهترین کابل شبکه را خریداری کند اصلا خوب نیست. کابل شبکه لگرند در سه خانواده مختلف تولید می شود که بر اساس پهنای باند، انتقال دیتا، قطر کابل، سطح مقطع هر سیم با یکدیگر تفاوت دارند.

همانطور که گفته شد ممکن است که در هنگام خرید این کابل متوجه تفاوت نسخه اورجینال کابل لگرند با مدل تقلبی آن نشوید. نتیجه این موضوع باعث می شود که خسارت جبران ناپذیری را متحمل شوید. اصلی ترین عواملی که می تواند به شما در شناخت اصل بودن این کابل با تقلبی بودن آن کمک کند این است که بتوانید آن ها را از نظر رنگ کابل، جنس روکش، نوع جعبه و قرقره، کشور سازنده، وزن، ظاهر کلی کابل و همچنین فویل و ظاهر شیلد تشخیص دهید. این موضوع امکان پذیر خواهد به این شرط که شناخت درستی از بهترین کابل شبکه داشته باشید.

از این کابل های شبکه می توان به کابل شبکه لگراند cat6 sftp اشاره کرد که توانسته مشخصه های مختلفی را به خود اختصاص دهد.

بهترین کابل شبکه

مهم ترین عامل برای خرید کابل لگرند چیست؟

یکی از مهم ترین عواملی که برای خرید این کابل وجود دارد این است که بتوانید خود محصول را با دقت شناسایی کنید. مورد بعدی خرید از نماینده های رسمی این شرکت است، زیرا هر کابل شناسه ای دارد که تنها در نمایندگی های رسمی آن ها قابل مشاهده است. موضوع دیگری که به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین کابل شبکه برند لگرند را به درستی تهیه کنید این است که بتوانید رنگ کابل را هم به خوبی تشخیص دهید. موارد بعدی که پیش تر ذکر شدند را می توانید از نمایندگان رسمی این برند و همچنین شناسه هایی که برای هر کابل وجود دارد به راحتی تشخیص داده و در نهایت دچار خسارت نشوید.

 • بهترین کابل شبکه؛ کابل شبکه نگزنس

یکی دیگر از بهترین برندها برای خرید کابل شبکه، کابل شبکه نگزنس است. این محصول نیز یکی دیگر از کابل های معروف تولید شده در شرکت های فرانسوی است و از بزرگ ترین تولیدکنندگان کابل های مسی و فیبر نوری به شمار می رود. این کابل ها به صورت چهار زوج 100 اهمی در کنار یکدیگر قرار گرفته و به صورت زوج هستند.

در حالت کلی متراژی که برای این کابل ها در نظر گرفته می شود چیزی حدود 305 متر است که در رنگ های مختلف نیز در بازار عرضه می شود. این کابل نیز به دلیل محبوبیت و پرطرفدار بودن ممکن است که دستخوش تقلب شود و از این رو باید در هنگام خرید آن دقت زیادی کرد.

به طور کلی اگر می خواهید که از اهمیت این برند برای ساخت و تولید قطعات مخابراتی پی ببرید، دانستن این چهار مورد به شما کمک می کند که بهترین کابل شبکه را بهتر بشناسید:

 • دیتاسنترها
 • زیرساخت های مخابراتی و فناوری اطلاعات
 • شبکه های محلی LAN
 • تجهیزات شبکه ای کابل

این چهار مورد از اصلی ترین مواردی است که باید در ورد این برند بدانید. موضوع بعدی این است که در هنگام خرید کابل های این برند باید به رنگ، نوع قرقره و شیلدها دقت کنید. برای اینکه مطمئن شوید بهتر است به نمایندگای موجود این شرکت برای خرید کابل مراجعه کنید. تبادل هایی که کابل های این شبکه می توانند با دنیای ارتباطی شما ایجاد کنند گاها از 10 تا 100 تا 1000 مگابیت می باشد که در جایگاه خود فوق العاده است و می تواند کمک زیادی به داشتن ارتباط موثر و کارآمد داشته باشد.

از جمله این کابل‌ها می توان به کابل بدون تست نگزنس cat6 utp اشاره کرد.

نکته مهم

البته نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که زمانی می توان از این کابل بهره کامل برد که در ابتدا و انتهای این کابل ها از CAT6 همین برند استفاده کنید. یعنی بروز باشید تا بتوانید کارایی و بروز رسانی را به بهترین شکل دریافت کنید.

بهترین کابل شبکه برای مودم

زمانی که قصد دارید برای مودم بهترین کابل شبکه را انتخاب کنید باید به این موضوع دقت داشته باشید که کابل شما باید در دسته کابل های LAN قرار بگیرد. این نوع کابل که عموما به نام کابل اترنت هم شناخته می شود یکی از پرکاربردترین کابل های سیستم های شبکه Wi-Fi می باشد. شما می توانید با استفاده از یک کابل برای مودم به چندین کامپیوتر وصل شوید و در نهایت از سرعت بالای این محصولات برخوردار شوید. در ابتدای مقاله راجع به کابل های CAT5 و CAT6 صحبت داشتیم می توان گفت این دو کابل از بهترین کابل شبکه برای مودم به شمار می روند. این کابل ها را می توانید به صورت سوکت خورده یا همان پچ کورد تهیه کنید و در متراژ بالا تهیه کنید. یکی از کابل های مطمئنی که می توانید تهیه کنید، کابل شبکه CAT6 LAN  یا CAT6 utp بدون تست می باشد.

بهترین کابل شبکه برای ماینر

اگر که با شرایط و ویژگی های ماینر آشنایی داشته باشید می دانید که مهم ترین ویژگی برای ماینر این است که از یک کابل شبکه با ویژگی ها و قابلیت های بالا استفاده کنید. قطعا بهترین کابل شبکه برای ماینر را می توانید از بین دو برند نگزنس و لگرند انتخاب کنید. همانطور که پیش تر به این موضوع اشاره کردیم این دو برند به دلیل محبوبیت بالایی که دارند اتصال به شبکه را آسانتر می کنند و در نتیجه قابلیت های زیادی را برای دسترسی در اختیارتان قرار می دهند.

 برای کابل ماینر نیز مانند دیگر اتصالات باید حتما از کابل های اترنت استفاده کنید. کیفیت این کابل ها بالا است؛ از آنجایی که ماینر به صورت شبانه روز در حال کار کردن است و باید اطلاعات را بدون عیب و نقص تبادل کند، پس باید از یک کابل شبکه ای یا بهتر است بگوییم بهترین کابل شبکه برای ماینر استفاده کنید که بتواند این قابلیت را برای شما ایجاد کند.

خیلی از کابل های تقلبی دو برند نام برده شده وجود دارد که در نهایت می تواند باعث ایجاد مشکل شده و قطعی های فراوانی ایجاد کند. یکی از بهترین کابل هایی که برای ماینر می توانید تهیه کنید، خرید کابل شبکه نگزنس CAT6 sftp از بهترین کابل های شبکه موجود برای ماینر به شمار می رود.

https://cablshabake.ir/product/%da%a9%d8%a7%d8%a8%d9%84-%d8%b4%d8%a8%da%a9%d9%87-%d9%86%da%af%d8%b2%d9%86%d8%b3-cat6-sftp-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d8%b3%d8%aa/

بهترین کابل شبکه برای گیم نت

شبکه ای که معمولا برای گیم نت در نظر گرفته می شود باید ابتدا از یک شبکه کوچک کامپیوتری آغاز شود. برای اینکه بهترین کابل شبکه برای گیم نت را تهیه کنید باید در ابتدا یکی از کامپیوترها را به شبکه متصل کنید و سپس با استفاده از بقیه اتصالات و یا با استفاده از وب کم اطلاعات را به دیگر کامپیوترها انتقال دهید.

خرید و نصب نرم افزارها در بحث گیم نت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و دلیل اصلی این موضوع هم استقبال بالایی است که از طرف گیمرها انجام می شود. از این رو داشتن یک کابل شبکه برای هر یک از کامپیوترها و هاب، باید به صورت سوییچ باشد. تمامی کابل های موجود برای گیم نت ها به صورت لن یا UPT هستند.

اهمیت بالای کابل ها در گیم نت

در ابتدای این مقاله به معرفی سه کابل CAT5 و CAT6 و CAT7 اشاره کردیم. هر سه این کابل اهمیت زیادی در اتصالات خواهند داشت و از این رو برای اتصالات گیم نت نیز می توانند تاثیر زیادی در اتصالات داشته باشند. بهترین کابل شبکه برای گیم نت CAT6 می باشد که متشکل است از 8 سیم باریک به هم متصل شده و دو به دو تابیده شده؛ یک سر این سیم به کارت شبکه کامپیوتر و سر دیگر آن هم به دستگاهی متصل می شود که برای سوییج قرار داده شده است.

برندهای مختلفی برای تهیه کابل های موجود برای گیم نت وجود دارند اما بدون شک دو برند نگزنس و لگرند می توانند بدون هیچ مشکلی تمامی مشکلات اتصالی شما را برطرف می کند. اگر به دنبال خرید یک کابل با کیفیت و سازگار با اتصالات شبکه ای هستید، کابل شبکه لگراند CAT6 utp با تست می تواند انتخاب درستی برای شما به شمار روند.

https://cablshabake.ir/product/%da%a9%d8%a7%d8%a8%d9%84-%d8%b4%d8%a8%da%a9%d9%87-%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%af-cat6-utp-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d8%b3%d8%aa/

بهترین کابل شبکه برای تلویزیون

بهترین کابل شبکه برای تلویزیون کابل های LAN و لینوکس می باشند که به اصطلاح یکی از بهترین درگاه ها برای رد و بدل کردن اطلاعات می باشند، از این کابل برای ارتباط بهتر و موثرتر بین دو دستگاه استفاده می شود. پورت های مختلفی برای این تبادل ها وجود دارد که بسته به نوع محصول می توان آن را انتخاب کرد.

کابل LAN به دو نوع شیلدار و بدون شیلد می باشد که نوع شیلددار آن برای جلوگیری از ایجاد نیوزهای داخلی و خارجی تولید می شود. روکشی که بر روی کابل وجود دارد به عنوان محافظی عمل می کند که سیگنال های مزاحم را دفع کند و در نتیجه اتصالات را بدون هیچ نقصی برای دستگاه تلویزیون ایجاد نماید. کابل شبکه نگزنس CAT6 SFTP یکی از بهترین کابل هایی است که می توانید برای اتصالات تلویزیون از آن استفاده کنید.

https://cablshabake.ir/product/%da%a9%d8%a7%d8%a8%d9%84-%d8%b4%d8%a8%da%a9%d9%87-%d9%86%da%af%d8%b2%d9%86%d8%b3-cat6-sftp-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d8%b3%d8%aa/

بهترین کابل شبکه برای کامپیوتر

بهترین کابل شبکه برای کامپیوتر نیز به همان اندازه اهمیت دارد که کابل شبکه برای گیم نت مورد توجه قرار می گیرد. زیرا شبکه های گیم نت و کامپیوتر هر دو از یک کارت و یک مودم بهره مند هستند که در ادامه به صورت اتصالات شبکه ای به بقیه دستگاه وصل می شوند. تمامی کامپیوترهایی که برای یک شبکه وجود دارد از طریق کابل utp سوییچ به یکدیگر متصل می شوند.

این سوییچ ها می توانند به تک تک جایگاه ها متصل شده و در نتیجه بهترین نتیجه را برای کاربر به همراه داشته باشند. بنابراین زمانی که این کابل اطلاعاتی را برای دیگر کاربران ارسال می کند، این ارسال به واسطه سوییچ تبادل می شود. یعنی سوییچ اطلاعات را از کاربر و کامپیوتر می گیرد و سپس به کامپیوتر مقصد ارسال می کند. سوییچ ایی که بهترین کابل شبکه برای کامپیوتر در نظر گرفته می شود در اندازه های مختلفی موجود هستند که شما باید به عنوان یک کاربر، نوع اورجینال آن را تشخیص دهید.

سوییچ های کابل شبکه

سوییچ های بهترین کابل شبکه برای کامپیوتر از 4 پورتی، 8 پورتی، 16 پورتی، 24 پورتی و بالاتر وجود دارد که برای یک شبکه کوچک مانند شبکه های خانگی از سوییچ های 8 تا 16 پورتی استفاده می کنند. همانطور که گفته شد برای اینکه بهترین انتخاب را برای شبکه اینترنت خانگی داشته باشید بهتر است که از دو برند نگزنس و لگراند برای خرید کابل ها اقدام کنید. به عنوان پیشنهاد می تواند کابل چنل بلدن cat6 utp را برای بهترین کابل شبکه کامپیوتر انتخاب کنید و از سرعت بالایی که برای اتصالات های شما ایجاد می کند، نهایت استفاده را ببرید.

بهترین کابل شبکه

هر آنچه که باید راجع به کابل های شبکه بدانید

 • کابل knx

کابل knk که به عنوان یکی از کابل های مهم برای پروتکل های هوشمند و روشنایی به کار می رود، در ساختمان ها و خانه های جدید استفاده می شود. این کابل ها نقش اساسی در کنترل تجهیزات هوشمند به کار می رود. از این کابل برای انتقال مطمئن تر داده ها و فرمان های الکتریکی استفاده می شود. این کابل به صورت زوج در جهان تولید می شود. مدل آن ها مفتولی بوده و رنگ هرکدام از زوج ها قرمز – مشکی و زرد می باشند. سرعت انتقال در این کابل ها بسیار بالا می باشد و نوع استانداردی که برای ان وجود دارد 9600 بیت بر ثانیه می باشد.

 • کابل شبکه cat6 utp

کابل شبکه  cat6 utp که از مهم ترین کابل های هوشمند و اترنت به شمار می روند نقش اساسی در انتقال اطلاعات و هوشمندسازی دارند. مدل های مختلفی برای آن ها وجود دارد که cat6 utp نیز یکی دیگر از آن ها است. این کابل ها برای شبکه های بزرگ مانند ماینر و مودم مناسب هستند و به سبب طراحی و نوع قرارگیری آن ها در کنار یکدیگر از محبوبیت زیادی برخوردارند. همچنین برای شبکه های دیتا نیز می توانید از این کابل ها استفاده کنید.

 • کابل شبکه cat6 sftp outdoor

کابل شبکه cat6 sftp outdoor به دلیل اتصال سریع و بالایی که دارد، از دو روکش تهیه شده است. این کابل برای برند نگزنس است و از نوع sftp و cat6 تهیه شده است. این کابل برای استفاده در محیط های بیرونی مناسب بوده و به دلیل روکش مقاومی که دارد در برابر آب، خورشید، گرد و غبار مقاومت زیادی دارد.

جنس رویه کابل از جنس پلی اتیلن می باشد. طول کابل 305 متر است و سیم داخلی آن هم از مس می باشد تا اتصالات را خیلی سریع تر ایجاد کند. نکته حائز اهمیت دیگر این است که سطح مقطع سیم 52 صدم میلی متر است که به شما کمک می کند تا راحت تر در هر کجایی که خواستید از آن استفاده کنید بدون اینکه مزاحمت و یا ناراحتی برای محیط کار و یا منزل ایجاد کند.

بهترین کابل شبکه

 • کابل شبکه لگراند cat6 sftp

کابل شبکه لگراند cat6 sftp نیز یکی دیگر از اتصالات قوی برند لگراند است که طول آن 500 متر بوده و در طبقه بندی دسته cat6 قرار دارد. روکش این مدل کابل از نوع pvc است و مهم ترین ویژگی که دارد sftp بودن آن می باشد. از این رو تمامی استانداردهای مربوط به تست فلوک را دارا می باشد.

نظر شما با موفقیت ارسال شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *